Erenlerspor'a etik dışı transfer tepkisi

Erenlerspor 'un daha önce Pamukova 1968 ile anlaştığı spor kamuoyunca bilinen Cevat Kaplan’ı kadrosuna katması büyük tepki çekti.

Erenlerspor'a etik dışı transfer tepkisi

Bölgesel Amatör Lig’den geçtiğimiz sezon küme düşen Erenlerspor geçtiğimiz gün 10 futbolcu ile sözleşme imzaladığını duyurmuştu. Daha önce Pamukova 1968 ile anlaştığı açıklanan bir futbolcunun da bu isimler arasında yer alması spor camiasında tepki ile karşılandı.

PAMUKOVA İLE ANLAŞMIŞTILAR

Erenler Belediyesi uhdesinde kurulan yeni yönetimi ile şampiyonluk hayali kuran Erenlerspor’un Pamukova1968 peşinatlarını ödeyip kadrosuna kattığı Cevat Kaplan’ı transfer etmesi tepki çekti. Pamukova 1968 kulübü Cevat Kaplan'ı kadrosuna katan Erenlerspor yönetiminin etik dışı hareket etmekle suçlarken çok sert bir açıklama yayınladı;

İŞTE O AÇIKLAMA

Kulüpten yapılan açılamada; ‘’Cevat kaplan ve Recep Dorak isimli sözde amatör futbolcular ve bu iki ismi ayartan kulüpler bu yükün altından kalkabilecek misiniz ? Sakarya futboluna etik değerlere verdiğiniz zarar size kar olarak mı dönecek ?

Not; Bu sporcular Pamukova’ya gelmiş yanımızda takım kaptanımız Kamil Kağan Sevinç olduğu halde  namus şeref sözü vermişler istedikleri ücret hiç ikiletmeden kendilerine ödenmiştir. Kulübümüzden aldıkları ücretle işlerini görmüşler sonrasında  bunlara talip olan kulüplerden almış oldukları ücretle kulübümüze aldıkları paraları iade etmişlerdir. Bu iki sözde sporcuya baskı yapıp ayartan kulüpleri kamuoyunun takdirine sunuyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

  • 9 Temmuz 2022 Cumartesi
  • Kaynak: bombagazete.com