Hendek Belediyesinde neler oluyor? Şehit kardeşine büyük ayıp

Hendek Belediyesinde neler oluyor? Şehit kardeşine büyük ayıpHendek Belediyesi'nde Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Şehit kardeşi Raşit Şişman, olmayan Hal Müdürlüğü'ne atandı.

 

Olay Ankara'ya kadar taşındı. Şırnak'ta 1995 yılında kardeşi Aydın Şişman'ın Şehit düşmesi üzerine 1997 yılında Şehit kontenjanından Sakarya Üniversitesi'nde memur olarak işe alınan Raşit Şişman, sırası ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Bilecik Üniversitesi ve Hendek Belediyesi'nde görev yaptı. 2016 yılında Hendek Belediyesi Yazı işleri Müdürlüğü'ne getirilen Şişman,  31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Turgut Babaoğlu'nun başkan seçilmesiyle Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne atandı.

 

Şehit kardeşi Raşit Şişman, burada görev yaparken bu kez yeni bir atama ile Hal Müdürü olarak atandı. Hendek Belediyesi tarafından özel sektöre kiralanan Mezbahane içinde 2 metre karelik bir oda da Hendek'te olmayan hal de Hal Müdürü olarak görev yapmaya başladı. Raşit Şişman, 1 yıldır yaşadığı üzücü olayları Ankara'ya taşıdı.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yaşadıklarını şikâyet eden Şişman'a yapılanlar ise ilçede tepkiye neden oldu.    

  • 29 Nisan 2020 Çarşamba
  • Kaynak: bombagazete.com