Sakarya’nın salgınla mücadelesi kararlılıkla sürecek

Sakarya’nın salgınla mücadelesi kararlılıkla sürecek

  Çay tv canlı yayınında koronavirüs çalışmalarını değerlendiren Başkan Ekrem Yüce,"Kriz Masamızın koordinasyonuyla dezenfekte işlemleri, maske dağıtımları, farkındalıkçalışmaları ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik destekler devam ediyor.

 

Salgınlamücadelemiz kararlılıkla sürecek. Ayrıca dayanışma ve sosyal sorumluluk anlayışınıgüçlendireceğiz.

 

Şehir olarak gücünü temas ortamından alan virüse karşı sosyalizolasyonu sağlayarak, kural ve tedbirlere uyarak bu salgının önüne geçeceğiz" dedi.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Çay Tv canlı yayınında Sakarya'dakoronavirüsle mücadele noktasında sürdürülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerdebulundu. Salgının Çin'in Wuhan kentinde görülmesiyle birlikte Türkiye'de tüm aktörlerinadeta seferberlik ilan ettiğini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'ya, tümbakanlıklarımıza ve elbette değerli sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnşallahhep birlikte bu salgının üstesinden geleceğiz" dedi.

 

Çalışma prensibi 7/24 anlayışıyladırYerel yönetimlerinde bu pandemi de önemli bir sorumluluğu olduğunun altını çizen BaşkanEkrem Yüce, "İlk olarak Kriz Masamızı kurduk ve pandemi ile mücadeleyi tek merkezdenetkin ve verimli bir şekilde sürdürüyoruz.

 

7/24 anlayışıyla dezenfekte işlemlerimizigerçekleştirmeye devam ediyoruz. Toplu taşıma araçları, kamusal alanlar, caddeler, sokaklar,parklar, bahçeler gibi toplumumuzun bulunduğu tüm alanları ilaçlıyoruz. Şehrimizin en işleknoktalarına ve 16 ilçe merkezine dezenfekte otomatları yerleştirdik.

 

2,5 milyon maskeyihemşehrilerimize ve kurumlarımıza ulaştırdık. Maske ve eldivenlerin bertaraf edilmesi içintıbbi atık kutularını şehrimizde belirli noktalara koyduk. Şehrimizin en işlek noktalarınadezenfekte tünelleri kurduk.

 

Tünellerin kurulumu TSE Damgalı ve gerekli sağlıkkuruluşlarından izin alarak sağlandı."Toplu taşımada sosyal mesafe"Belediye otobüslerimizde vatandaşlarımıza maske dağıtımı yapıyor ve şoförlerimizi düzenliolarak sağlık kontrollerinden geçiriyoruz.

 

Toplu taşıma araçlarında sosyal mesafeyi korumakadına oturma düzeni oluşturduk. Aynı zamanda duraklara sosyal mesafenin korunması içinher türlü işaretleme çalışmasını yaptık.

 

Termal kameraları de gerek kamu kurumlarımızagerekse terminale yerleştirdik.Yaşlı vatandaşlarımızın yanındayız"65 yaş üzeri yaşlıların yanında olduklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, "Vefa SosyalDestek grubu çalışmalarına YADEM ile katkıda bulunuyoruz.

 

Tüm bakımını, temizliğini,    

  • 20 Nisan 2020 Pazartesi
  • Kaynak: bombagazete.com