Seyircisiz maçta seyirci sahaya indi

Hendek Dereköyspor-Arifiyespor müsabakasının devre arasında çıkan olaylar maçların seyircisiz oynandığı haftaya damga vurdu

Seyircisiz maçta seyirci sahaya indi

Sakarya Süper Amatör Lig B Grubu'nda play-off mücadelesi veren Arifiyespor bu hafta sonu oynanan Hendek Dereköyspor maçında çıkan olaylar nedeni ile bir basın açıklaması yayınladı. Arifiyespor yönetimi karşılaşmanın devre arasında müsabakanın seyircisiz oynanmasına rağmen sahaya giren ev sahibi ekip taraftarlarının futbolcularına saldırıda bulunduğunu ve hakemin olaylara şahit olmasına rağmen müsabakayı devam ettirdiğini belirttiler.

Müsabaka ile ilgili itiraz etmeye hazırlanan Arifiyespor yönetiminin yaptığı açılama şu şekilde;

 

Sakarya süper amatör liginde bugün oynanan Hendek Dereköy spor ile Arifiye spor müsabakasında, TFF'nin Corona virus tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanması gereken maçta maça seyircili başlayıp maçın ilk 45 dakikalık bitiminde Hendek Dereköy taraftarının sahaya inip soyunma odasını basarak Arifiyespor futbolcularını darp etmesi ile sonuçlanmıştır.  Olayların devamında Arifiye spor futbolcuları korku ve tehditler karşısında sahaya çıkmak istememesine rağmen maçın orta hakeminin maçı oynatma isteği ile ikinci yarıya mecburi bırakılarak 30 dakika gecikmeli devam edilmiştir, Bu olayların neticesinde 2001 doğum futbolcum ağlayarak korkarak oynamak istemediği ayaklarının korkudan titrediğini söylemiştir. Gözlemci ile yaptığımız konuşmalar sonuç vermeyip takımımız ikinci yarıya korku tehdit ve sindirilerek çıkmış. 77 Dakika da yediği gol ile mağlup olmuştur. Bizim için skordan çok TFF'nin talimatında seyircisiz oynanacağı bildirilen maçta taraftarların sahaya girip soyunma odasında futbolcularımızı darp etmelerini kabul etmiyor gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

ARİFİYE SPOR KULUBU YÖNETİMİ

  • 16 Mart 2020 Pazartesi
  • Kaynak: bombagazete.com